Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím

Solárne systémy

Montáže a návrhy solárnych systémov sú aktuálne jednou z najčastejšie dopytovaných služieb v našej ponuke. Samotnými návrhmi a montážami solárnych systémov sa zaoberáme už viac ako 7 rokov a patríme medzi najväčších dodávateľov v regióne.

Aby ste mali istotu, že sa v tomto odbore orientuje disponujeme samozrejme aj potrebnými odbornými skúškami a štátnymi certifikátmi a samozrejme sme aj registrovaný v štátnom dotačnom programe Zelená domácnostiam. Vďaka tomuto dotačnému systému a skutočnosti, že máme vlastných technikov a overených spoľahlivých dodávateľov Vám vieme navrhnúť a zrealizovať inštaláciu na mieru a zároveň vďaka registrácii uplatniť aj štátnu dotáciu, ktorá Vám umožní ušetriť až 50% nákladov na realizáciu.

Termické solárne systémy

Systém ohrevu vody pomocou kolektorov je aktuálne veľmi výhodný spôsob ako znížiť náklady na energie v rodinnom dome. Pri správnom návrhu a realizácii dokáže vhodne zvolený systém ročne ušetriť až 70% nákladov na ohrev teplej vody a pri nízkoteplotnom vykurovacom systéme (podlahové kúrenie v moderných domoch) existuje aj možnosť ušetriť cca.10-30% energii na vykurovanie domu v prechodných obdobiach ako sú jar a jeseň. Najväčšia výhoda termických solárnych systémov spočíva v jednoduchosti ich obsluhy a minimálnej údržbe.

Systémy a ohrev teplej vody

Jednoduchý, efektívny spôsob využitia kolektorov. Vhodný je v podstate do akéhokoľvek starého alebo nového domu a umožňuje podstatne znížiť nároky na ohrev vody a to v priemere o 60-70%.

Systém pre ohrev teplej vody a podporu kúrenia

Tento druh systémov, je vhodný do moderných domov s nízkoteplotným vykurovacím systémom (podlahové kúrenie) a okrem ohrevu vody dokáže zabezpečiť aj čiastočné pokrytie potreby vykurovania v prechodných obdobiach (jar/jeseň). Nami dodávané systémy na podporu kúrenia sú realizované multifunkčnými nádržami. Na základe toho sú priestorové nároky v technickej miestnosti navýšené iba minimálne. Použitím takejto nádrže zároveň odpadajú zložite regulačné systémy na prepínanie medzi ohrevom vody a kúrením. 

Najlepšie využitie tohto systému je v domoch, ktoré využívajú automatický zdroj tepla na kúrenie (peletový kotol, plynový kotol alebo elektrický kotol). Takýto automatický zdroj sa totiž dokáže automaticky vypnúť v prípade, ak dokáže vykurovanie zabezpečiť solárny systém a Vy tak nemusíte robiť v kotolni žiadne zásahy, všetko funguje a šetrí energie automaticky.

Samozrejme základom je správny návrh a dimenzovanie systému na Vašu potrebu a s týmto Vám radi vždy pomôžu naši vlastný technici. Naše systémy si totiž dodávame, navrhujeme aj montujeme my a Vy sa tak vždy môžete spoľahnúť, že dostanete funkčný celok od ľudí, ktorí urobia všetko od návrhu až po realizáciu.
Zároveň si u nás môžete nechať zhotoviť kompletný funkčný celok od kotolne, cez kúrenie až po solárny systém a mať tak istotu, že celý systém bude plne automatický a presne taký ako má byť.