Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím

Meranie a regulácia

Pre správny a plynulý chod vašej kotolne je dôležitou súčasťou aj jej vyregulovanie. Preto sa naša spoločnosť zaoberá nielen výstavbou kotolní, montážou kúrenia a solárnych systémov, ale aj ich následnou reguláciou a riadením.  Zastávame názor, že najlepšia regulácia je taká, ktorá je moderná, umožňuje znížiť náklady a plne automatizovať vykurovanie. Zároveň je jednoduchá na používanie a každý ju rýchlo pochopí. Bude ju intuitívne používať bez zbytočných hrubých návodov na obsluhu.

Dobre navrhnuté automatické meranie a regulácia vykurovacieho systému totiž dokáže zabezpečiť komfort a nie je stále potrebné manuálne dolaďovať systém vykurovania na požadovanú teplotu. Tým totiž ušetríte nielen Váš čas, ale aj Vašu peňaženku. Kvalitným riadením totiž dokáže vykurovací systém pracovať efektívnejšie až o cca. 15% a z praxe sme zistili, že nie sú výnimkou aj systémy, kde vhodná regulácia dokáže ušetriť aj 40 - 50% nákladov. 

Zabezpečujeme samozrejme regulácie ako v rodinných domoch a tak aj v priemyselných objektoch. Moderné prístroje na meranie a reguláciu totiž dokážu ovládať a regulovať teplotu nielen v malej miestnosti rodinného domu, ale napríklad aj veľké hotelové komplexy so stovkami miestností. Našou prioritou je zabezpečiť pre klienta to najoptimálnejšie riešenie regulácie jeho vykurovacieho systému.

Najčastejšie regulácie, ktoré realizujeme v dnešných moderných domoch

Regulácie kotolní

Najčastejšiu chybou v dnešných moderných budovách, s ktorou sa stretávame u našich zákazníkov, ktorí za nami prídu s požiadavkou na realizáciu kúrenia je, že sa regulácia kotolne nerealizuje už v základnej fáze návrhu. Často tak musíme dodatočne upravovať zariadenia v kotolni, tak aby odpovedali požiadavkám moderných systémov.

Komunikácia kotolne s vykurovacím systémom

Najefektívnejšie predsa je, ak si vykurovací systém rozhodne, kedy a ako je treba kúriť a kotol má zabezpečiť aby bolo teplo, keď je to potrebné. Najjednoduchším prípadom je ekvitermická regulácia so zmiešavaním vhodnej teploty. Ta funguje spôsobom, že systém si skontroluje teplotu v miestnosti a teplotu vonku, aby zoberie si iba toľko tepla, koľko potrebuje a kotol následne toto teplo dodá, ak je to potrebné.

Kombinácia viacerých zdrojov

Dnes už je veľmi bežné, že sa v dome kombinujú rôzne zdroje tepla napr. kotol a solárny systém alebo 2 kotly na rôzne druhy paliva napr. drevo a plyn a pod.
V takomto prípade je vždy dôležité, aby sa drahší zdroj tepla zapol iba vtedy, ak nie je k dispozícii teplo z toho lacnejšieho a to sa da dosiahnuť iba vhodným návrhom a reguláciou systému. Odmenou za to často býva značné zníženie nákladov na vykurovanie.

Prevádzka na vhodných parametroch

Každé zariadenie na výrobu tepla má svoje špecifické požiadavky na to, aby dosiahlo svoju maximálnu účinnosť. Ako napr. prevádzka v určitej teplote, prevádzka na optimálnom výkone alebo tepelnom spáde. A to sa dá dosiahnuť iba vhodným návrhom kotolne, merania a regulácie.

Zónová regulácia podlahového kúrenia

Ide o modernú formu regulácie, ktorá berie do úvahy rozdielne požiadavky obytných miestností. Regulácia tak rozdelí obytnú časť domu do jednotlivých zón/miestností a každú následne reguluje samostatne podľa potreby. Napr. zakúrite si v krbe v obývačke a teplota v miestnosti stúpne, tak systém automaticky vypne v tejto zóne podlahové kúrenie, aby s neprekurovalo a šetrí tak náklady. Samozrejme toto všetko robí systém automaticky. Obrovskou výhodou tohto systému je aj skutočnosť, že existuje veľké množstvo variant a vďaka tomu sa dá aj dodatočne montovať do domov, kde nebol tento systém regulácie projektovo pripravený.

Každá z týchto vecí má samozrejme podstatný vplyv na vykurovacie náklady a najlepšie je, ak sa ideálne parametre dosahujú bez Vášho zásahu, jednoducho automaticky, a Vy si užívate len tepelnej pohody a znížených nákladov, ktoré dobre navrhnutá regulácia prináša. Na prvý pohľad sa môže zdať, že investícia do regulácie systému je vysoká, treba si však uvedomiť, že dobre navrhnutá regulácia za Vás robí to, čo by ste sami nedokázali a to, že každú minútu za Vás skontroluje, kde sa dá ušetriť a šetrí za Vás po celý rok, 24 hodín denne. 

Neváhajte preto a poraďte sa s nami už vo fáze plánovania zdroja tepla, kotolne a vykurovania. Veríme, že na základe našich skúsenosti pre Vás budeme vedieť nájsť ideálny spôsob dosiahnutia tepelnej pohody a zníženia nákladov.